Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Egzamin gimnazjalny 2017

19, 20 i 21 kwietnia nasi trzecioklasiści z Gimnazjum Integracyjnego przystąpili do pisania testów podsumowujących naukę na tym etapie edukacji. Pierwszego dnia zmagali się z arkuszami egzaminacyjnymi z przedmiotów humanistycznych, drugiego dnia z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a w ostatnim dniu z języka obcego. Na wyniki egzaminu będziemy musieli poczekać aż do 16 czerwca.

Gry komputerowe. Zapobieganie - reagowanie

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawienia się zagrożeń w internecie prosimy o zapoznanie się z poradnikiem "Gry komputerowe. Zapobieganie - reagowanie".

Gry komputerowe. Zapobieganie - reagowanie

 

XIX Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

16 marca Michał Kubicki z klasy III B Gimnazjum Integracyjnego zdobył jednogłośnie I miejsce na XIX Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez SLO w Lubinie. Gratulujemy!

 

III miejsce w "Komunikatywnym Europejczyku"

Michał Porczyński z klasy II B Gimnazjum Integracyjnego zajął III miejsce w IX edycji międzyszkolnego, dwujęzycznego konkursu organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie "Komunikatywny Europejczyk". Nasz uczeń wyśmienicie poradził sobie z testami w języku angielskim oraz niemieckim. Serdecznie gratulujemy!

Przedszkolaki w naszej szkole

Od 07 do 14 marca 2017 roku gościliśmy siedmiolatki z Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Lubinie. Dzieci zostały serdecznie powitane przez uczniów klas 1a, 2a, 2b. Na początku wizyty najmłodsi zwiedzili naszą szkołę w towarzystwie nauczycielek, gdzie mogli zobaczyć nowoczesne sale dydaktyczne, sekretariat, gabinet Pani Dyrektor oraz salę gimnastyczną. Przedszkolaki miały również możliwość uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez panie: Jolantę Żuk, Katarzynę Buczek, Janinę Dudziak oraz Annę Rakoczy. Podczas lekcji nasi mali goście mogli już poczuć się uczniami naszej placówki. Wspólna zabawa na terenie szkoły miała przyczynić się również do integracji dzieci ze środowisk przedszkolnych i szkolnych oraz przełamania barier dzieci siedmioletnich przed pójściem do szkoły.

Mistrzowie tańca z Gimnazjum Integracyjnego

Nicole Billings z I A oraz Mateusz Krupa z II A tworzą taneczny team zaledwie od 10 miesięcy, ale już mają na koncie wiele występów i nagród w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych. 26 lutego w Elblągu zajęli 1 miejsce w kategorii Juniorzy na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach standardowych i jak do tej pory jest to dla obojga największe i najważniejsze zwycięstwo. Nasi młodzi tancerze marzą teraz nieskromnie o finałowym występie na mistrzostwach świata. Trzymamy za nich kciuki!

 

Zwycięstwo na VIII Potyczkach językowych dla gimnazjalistów!

9 marca 2017 odbył się finał VIII Potyczek językowych dla gimnazjalistów. Trzeci i ostatni etap tegorocznego konkursu poświęcony był prawie w całości Wiliamowi Szekspirowi. Zarówno w części z języka polskiego, jak i angielskiego uczestnicy musieli wykazać się dużą znajomością życia i twórczości tego wielkiego dramatopisarza. I miejsce i Puchar Dyrektora ILO w Lubinie wywalczyli przedstawiciele naszego Gimnazjum Integracyjnego z wynikiem 256,5 pkt! Do polsko - angielskiej drużyny mistrzów należą:
1. Agata Drozd z III B
2. Klaudia Jeremiejko z III A
3. Kamila Skorupa z III A
4. Katarzyna Olejarczyk z III B
5. Szymon Buras z III B
6. Szymon Romanek z III B
7. Michał Kubicki z III B

Uczniów przygotowały do konkursu: pani Karolina Laskowska - nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Trojan - nauczycielka języka polskiego oraz pani Lidia Samokar - nauczyciel wspomagający. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom spektakularnego zwycięstwa!

Strona 3 z 109

Reklama
Reklama