Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Przegląd prasy dziecięcej

08.02.2017r. w ramach realizacji programu czytelniczego "Razem z książką" p. M Dawidowicz i E. Pacholczyk przeprowadziły warsztaty pod hasłem "Czasopisma dla dzieci". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dzielimy prasę, co to jest gazeta, czym jest czasopismo. Na przykładzie "Świerszczyka" dwutygodnika adresowanego dla najmłodszych, "Płomyczka", "Victora Juniora" uczniowie poznali budowę czasopism oraz ich podział. Na koniec zajęć pracując w grupach wypełnili kartę pracy. Dzieci czytały również wybrany artykuł i miały krótko go streścić. Każda grupa świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Mamy nadzieję, że dzięki tej lekcji uczniowie chętniej będą sięgać po czasopisma dla dzieci.

Przegląd prasy dziecięcej

 

Majsterkowo

Uczniowie klas 2b i 2e SP uczestniczyli w zajęciach technicznych "Majsterkowo" zorganizowanych przez sklep Castorama w Lubinie. Dzieci pod okiem specjalistów wykonywały karmniki dla ptaków. Wycieczkę zorganizowały p. Janina Dudziak oraz p. Paulina Zacharczyk - Paryła.

 

Sukcesy naszych gimnazjalistów na XII Anglofamie

9 lutego miłośnicy języka angielskiego spotkali się w I LO, aby powalczyć o najwyższe laury w trzech konkursach. Jak co roku, nie zabrakło tam reprezentantów naszej szkoły. Tegoroczne Grand Prix w konkursie Piosenki Angielskiej dla gimnazjalistów zdobył Michał Kubicki za świetne wykonanie "Hallelujah" z własnym akompaniamentem na gitarze akustycznej. Natomiast w konkursie o tytuł English Master wspaniale zaprezentowała się Agata Drozd, która uplasowała się na V miejscu. Z niecierpliwością czekamy jeszcze na wyniki XIII Powiatowego Dyktanda dla gimnazjalistów.

 

Koncert walentynkowy

8 lutego uczniowie trzecich klas gimnazjum, pod czujnym okiem pani Agnieszki Kujawskiej, zaprosili społeczność szkolną na wyjątkowy, walentynkowy koncert. Młodzi artyści przedstawili różne aspekty miłości od prehistorii do współczesności. Największe, polskie, miłosne przeboje, tj. "Kochać, jak to łatwo powiedzieć" czy "Zakochani są wśród nas" nucili wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

 

Od uprawy do potrawy

26 stycznia uczniowie kl. 4b uczestniczyli w pierwszej edycji najnowszego programu z zakresu edukacji żywieniowej dzieci "Od uprawy do potrawy". Wyprawa do Tesco, organizatora programu, rozpoczęła się od prezentacji produktów zdrowej żywności (warzyw, owoców, bakalii, ziół, nabiału oraz wody mineralnej). Dzieci poszukując w markecie wyznaczonych przez koordynatora produktów, rozwiązywały zagadki, uczyły się prawidłowo czytać etykiety, zdobywały wiedzę o prawidłowym przechowywaniu żywności oraz budowały piramidę żywieniową. W ramach podsumowania zajęć uczniowie własnoręcznie przyrządzili desery, na bazie naturalnego jogurtu, świeżych owoców oraz bakalii. Współpracę z Tesco zainicjowała pani Eliza Szpak.

 

Mistrzostwa w Mini Piłce Ręcznej

30 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa klas 5 i 6 w Mini Piłce Ręcznej. Drużyny składały się z 5 zawodników głównych oraz 5 zawodników rezerwowych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, ale odbywały się w atmosferze fair-play.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:


Kategoria klas V
I miejsce : 5 b
II miejsce : 5 c
III miejsce : 5 a

Kategoria klas VI
I miejsce : 6 b
II miejsce : 6 c
III miejsce 6 a

Organizatorem zawodów był pan Artur Hucał.

Laureaci matematycznego Limesa

31 stycznia w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim odbył się etap powiatowy VI Limesowego Konkursu Matematycznego. Do dwugodzinnych zmagań z matematycznymi łamigłówkami przystąpiło 48 zawodników z klas 4-6. Uczniowie naszej szkoły Julia Greszta (6a) i Jakub Berlan (6a) zostali laureatami tego konkursu, zajmując 3 i 5 miejsce.

1 lutego w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie odbył się etap powiatowy Limesa w kategorii klas 1 i 2-3 gimnazjum. Tytuł laureata zdobył uczen klasy IIIB - Szymon Romanek.

Gratulujemy!

Laureaci matematycznego Limesa

 

Strona 4 z 109

Reklama
Reklama