Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Kolejne sukcesy zawodniczek Karate Goju Ryu

Podczas XI Otwartego Pucharu Goju Ryu - WKF "Wołów Cup' 2017" dwie uczennice naszej szkoły zdobyły bardzo wysokie laury. Zuzanna Hałys wywalczyła 1 miejsce w kategorii kumite dziewcząt 2009-2008 - 29 kg oraz 1 miejsce w kategorii kata goju ryu dziewcząt 2006 i młodsze. Natomiast Emilia Kot zajęła 1 miejsce w kategorii kata goju ryu rocznik 2007 dziewcząt. Obie dziewczynki pokonały bardzo dużo przeciwniczek. Do zawodów przygotował nasze małe mistrzynie pan Zbigniew Dziubek. Gratulujemy!

Zwycięzcy w przełajach

28 kwietnia reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Biegach Przełajowych, które miały miejsce na terenie skweru im. Tadeusza Zastawnika. Wśród uczniów szkół podstawowych Olga Tyrpak zajęła II miejsce. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych Szymon Buras wywalczył I miejsce, a tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Eryk Rutkowski. Gratulujemy!

Muzyka czterech stron świata

26 kwietnia uczniowie klasy 4b i 4c wraz z wychowawcami uczestniczyli w nietypowej lekcji muzyki, którą poprowadził pan Kamil Rogiński - multiinstrumentalista, kompozytor, wynalazca i twórca instrumentów muzycznych. Młodzież miała niecodzienną okazję usłyszeć brzmienia etniczne kontynentów naszego globu. Za sprawą oryginalnych instrumentów uczestnicy lekcji odwiedzili miejsca, w których kultura ściśle wiąże się z obrzędami muzycznymi. Lekcja - podróż uwrażliwiła czwartoklasistów na zjawisko wielokulturowości oraz pokazała realne połączenie ogromnej pasji z profesjonalną pracą zawodową. Spotkanie zorganizowała, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Wzgórze Zamkowe, pani Magdalena Hapel.

Finalista Olimpiady Geograficznej

27 kwietnia 2017 r. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się finał III Olimpiady Geograficznej dla Dolnośląskich Gimnazjalistów w roku szkolnym 2016/2017. Jednym z laureatów tegorocznych zmagań został uczeń naszego Gimnazjum Integracyjnego - Wojciech Grodzki z klasy II B. Uczeń pracował pod kierunkiem pani Elizy Szpak. Serdecznie gratulujemy!

Finalista Olimpiady Geograficznej

 

Wycieczka do Poznania

27 kwietnia uczniowie klas I-III gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania, której celem głównym był udział w musicalu pt.: "Nie ma jak lata 20-te, lata 30-te". Młodzież odwiedziła również Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, zlokalizowane na Starym Rynku. Miejsce to, położone w pięknej 150-letniej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki, poświęcone jest tradycji wypieku rogala. Zwiedzanie muzeum miało charakter interaktywny, zawierało pokazy wypieku rogali oraz aktywny udział uczniów w zajęciach warsztatowych wraz z elementami gwary i historii Poznania.

Debiut wokalny Dominiki

26 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej "Sing Star", w którym nasza uczennica Dominika Ślązak z kl. 4c zajęła III miejsce za wykonanie piosenki pt: Tej historii bieg z bajki "Piękna i Bestia". Uczennicę przygotowały do konkursu: p. Anna Waszewska ? nauczyciel j. angielskiego i p. Agnieszka Kujawska ? nauczyciel muzyki. Był to debiut naszej uczennicy, dlatego też w sposób szczególny gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Podium w finale konkursu o odpadach

21 kwietnia w Centrum Kultury Muza odbył się międzyszkolny finał trzeciej edycji konkursu wiedzy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi na terenie Gminy Miejskiej Lubin. W finale wzięło udział 9 szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowała drużyna w składzie: Makary Kabat, Mikołaj Krześniak i Jerzy Twardziak z klasy 4a. Chłopcy wykazali się bardzo dużą wiedzą, kreatywnością i refleksem. Po zaciętej rywalizacji zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

Strona 2 z 109

Reklama
Reklama