Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Bezpieczna przerwa

Już trzeci rok z rzędu opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z jego członkami przeprowadzą zajęcia warsztatowe dla klas czwartych pod hasłem: „Bezpieczna przerwa”. Celem warsztatów jest kształtowanie u uczniów umiejętności bezpiecznego zachowania się podczas przerw międzylekcyjnych.
Uczniowie rozpoczynający naukę w klasie 4, zaczynają też uczestniczyć w regularnych przerwach. Niestety, ich zachowanie sprzyja zmęczeniu, a nie odpoczynkowi. Bywa, że jest też przyczyną uczniowskich wypadków.
„Bezpieczna przerwa” to krok ku przerwie bez krzyków, szalonego pędu, rzucania tornistrów... Dbajcie o siebie nawzajem – koledzy i koleżanki :)
Samorząd Uczniowski

Gwiazdkowy Świat 2006

Pracownia Wychowania przez Sztukę PK InSEA działająca przy Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie ogłasza konkurs "Gwiazdkowy Świat".
:: Regulamin międzynarodowego konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pn. "Gwiazdkowy Świat"
:: The Regulations of The International Christmas Card Plastic Arts Contest "Christmas World"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Gimnazjaliści we Wrocławiu

My Fair Lady w Teatrze Muzycznym CapitolDnia 22 września klasy 3f i 2g wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, gdzie mogliśmy podziwiać Archikatedrę Wrocławską. Największą atrakcją była kopia Całunu Turyńskiego. Później przenieśliśmy się do Rynku. Dostaliśmy trochę tzw. „czasu wolnego” i ruszyliśmy w stronę Galerii Dominikańskiej. W końcu po blisko trzech godzinach buszowania po sklepach udaliśmy się do Teatru Muzycznego Capitol. Tam mieliśmy okazję obejrzeć musical, który ‘wstrząsnął światem’, czyli „My Fair Lady”. Większości przedstawienie się podobało, chociaż koledzy stwierdzili, że najładniejsze w nim były… aktorki:). Koło godziny 24 we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do domu. Teraz czekamy na kolejną taką wycieczkę.

Dolnośląski Festiwal Nauki 2006

Dolnośląski Festiwal Nauki 2006

Najlepsi czytelnicy MBP

Dnia 20 września 2006 r. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Weiss z klasy 5a i Sebastian Krzywiecki z klasy 5e otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Roberta Raczyńskiego piękne książki oraz dyplomy w nagrodę za wzorowe i przykładne czytelnictwo. Wręczenie tych wyróżnień odbyło się podczas uroczystych obchodów 60- lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie. Patrycja i Sebastian znaleźli się w gronie 6 najlepszych czytelników tej placówki. Serdecznie gratulujemy!

Sprzątanie Świata 2006

Sprzątanie Świata 2006

Od 1994r. w naszym kraju prowadzona jest kampania publicznej edukacji ekologicznej „Sprzątanie świata-Polska". Jest ona częścią zapoczątkowanego w Australii międzynarodowego ruchu „Clean up the World". Corocznie w działania na rzecz poprawy stanu polskiego środowiska angażuje się około l ,5 miliona osób. Tegoroczna, 13 edycja kampanii, odbędzie się w najbliższy weekend. Jej tematem przewodnim jest selektywna zbiórka odpadów.
Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączy się do tej ogólnoświatowej akcji. W piątek wezmą w niej udział uczniowie klas VI.
Wszyscy pamiętajmy jednak o tym, że śmieci powinniśmy segregować na co dzień. Średnie gospodarstwo domowe rocznie produkuje ponad 1000 kilogramów śmieci. W odpadach często znajdują się wartościowe składniki: papier, szkło, metale oraz tworzywa sztuczne. Większość z nich może być ponownie użyta z korzyścią dla nas wszystkich:
• makulatura - w ten sposób oszczędzamy lasy, wodę, energię,
• szkło - oszczędzamy paliwa kopalne wykorzystywane do jego produkcji,
• metale - oszczędzamy rudy żelaza i paliwa,
• tworzywa sztuczne - oszczędzamy węgiel i ropę naftową Dlatego, zanim wyniesiemy śmieci, postarajmy sieje posegregować.
Dopiero wówczas - wrzucić do odpowiednio oznaczonych pojemników (niebieskiego - przeznaczony jest na makulaturę, zielonego - na szkło, żółtego - na plastik).
Baterie, które są szczególnie uciążliwe dla środowiska, wrzucamy do czerwonego pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły. Informujemy jednocześnie, że podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzony jest konkurs na najlepszego zbieracza baterii pod hasłem: „Zamiast do śmietnika - wrzuć do pojemnika". Zachęcamy wszystkich do udziału w nim.
Pamiętajcie: ŚWIAT SAM SOBIE NIE DA RADY, SEGREGUJMY WIĘC ODPADY.

Inauguracja roku szkolnego 2006/07

4 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Serdecznie witamy pierwszoklasistów z SP 1 i życzymy im, aby w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom - w jej przekazywaniu :)

Inauguracja roku szkolnego 2006/2007Strona 108 z 109

Reklama
Reklama