Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

zDolny fizyk

Email Drukuj PDF

Uczeń kl. IIIA naszego gimnazjum Maksymilian Frankiewicz został laureatem XIII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego. Gratulujemy!

Witajcie w naszej bajce

Email Drukuj PDF

Mikołaj Talarczyk - uczeń klasy 3d - został laureatem w Powiatowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora "Witajcie w naszej bajce", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Mikołaj zaprezentował wiersz Jana Brzechwy "Brudas" popisując się doskonałą grą aktorską i talentem komediowym. Występ chłopca wywołał żywą reakcję publiczności, która rozbawiona oklaskiwała występ młodego aktora. Jury, wręczając nagrodę, określiło Mikołaja mianem "osobowości scenicznej". Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy nagrody!

Witajcie w naszej bajce

 

Nowe boisko

Email Drukuj PDF

The player

Materiał filmowy ze strony tvl.pl.

Mistrzostwa ZSI w tenisie stołowym

Email Drukuj PDF

W pierwszym tygodniu lutego w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego w grze pojedynczej. Do rywalizacji zgłosiło się 19 uczniów. Najpierw rozlosowano pary. Uczestnicy przystąpili do walki, w których mecze rozgrywano w systemie "play off - przegrywający odpada". Rywalizacja była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji. W rezultacie do fazy finałowej wśród chłopców zakwalifikowali się: Bartosz Jakubczyk, Bartosz Klepaczek i Wiktor Kubasiak, którzy następnie stoczyli między sobą pojedynki o zwycięstwo. Mecze były bardzo wyrównane i do końca ważyły się losy tytułu. Ostatecznie mistrzem szkoły na rok 2013/2014 został Bartosz Klepaczek, II miejsce przypadło Bartoszowi Jakubczykowi, a III Wiktorowi Kubasiakowi. W turnieju dziewcząt zwycięstwo odniosła Magda Szafran w zaciętym finale pokonując Magdę Borsuk. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Borkowskiej.
Klasyfikacja chłopców:
1. Bartosz Klepaczek kl. IIIB
2. Bartosz Jakubczyk kl. IIIB
3. Wiktor Kubasiak kl. IIIA

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Magda Szafran kl. IIIB
2. Magda Borsuk kl. IB
3. Klaudia Borkowska kl. IIIB

Imprezę zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Dziubek i Karol Grolewski.

Z wizytą u ratowników medycznych

Email Drukuj PDF

25 stycznia 2017r., uczniowie klasy 3c odwiedzili STACJĘ POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Ale spokojnie nikt nie doznał kontuzji, to tylko nasza kolejna wycieczka edukacyjna. Dzieci, miały okazję zobaczyć karetki oraz ich bogate wyposażenie. Oprócz prezentacji całego ekwipunku medycznego, który na co dzień wykorzystywany jest w celu ratowania życia, mogliśmy zobaczyć jak wygląda wnętrze ambulansu i usłyszeć "z bliska" sygnał alarmowy. Każdy z nas mógł sprawdzić swoje tętno, założyć kołnierz ortopedyczny, usiąść na noszach i spróbować podnieść plecak ratownika. Podczas wizyty ratownicy medyczni w interesujący sposób omówili zagadnienia związane z charakterem ich pracy oraz odpowiedzieli na nasze liczne pytania. Za pomoc w zorganizowaniu wycieczki dziękujemy pani Ewie - mamie uczennicy klasy 3c.

Strona 19 z 153

Reklama
Reklama