Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Święto ziemniaka

Email Drukuj PDF

30 października 2013 uczniowie naszej szkoły obchodzili "Święto ziemniaka". Popołudniowe spotkanie było okazją do wspólnej zabawy. Uczniowie poszukiwali ziemniaków, ukrytych na boisku i uczestniczyli w licznych konkurencjach sprawnościowych, których bohaterem był ziemniak. Dzieci wykonały również ludziki z kartofli i stworzyły piękne prace za pomocą ziemniaczanych pieczątek.
Z okazji ziemniaczanego święta ogłoszono też konkurs na najmniejszego, największego i najciekawszego pyrka. Właścicielami zwycięskich okazów zostali:
Bartek Kanasiuk (1a) - najmniejszy ziemniak
Sandra Męcik (1a) - najciekawszy ziemniaczek
Mikołaj Błażków (2b) - największy eksponat.
Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom samodzielne przygotowanie sałatki ziemniaczanej, zakończone jej degustacją. Wszyscy zgromadzeni bawili się doskonale. Organizatorami były panie Renata Olszewska, Marta Stefanek i Anna Wawrzków. Za finansowe wsparcie imprezy serdecznie dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Dzieci.

Poprawiony: środa, 06 listopada 2013 21:32

Mistrz savoir-vivre

Email Drukuj PDF

29 maja 2014r. odbył się po raz kolejny konkurs dotyczący zasad dobrego wychowania pod hasłem "Mistrz savoir-vivre". Tym razem był to konkurs międzyszkolny. Wzięło w nim udział 5 drużyn z klas szóstych lubińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 14, Zespołu Szkół Integracyjnych i Zespołu Szkół Sportowych.
Zawodnicy mieli do wykonania 3 zadania: scenki, pytania i zadanie praktyczne. Rywalizacja była zacięta.  Jury doceniło również strój zawodników; za strój galowy przyznano drużynom dodatkowe punkty. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14, drugie drużyna z Zespołu Szkół Integracyjnych, a trzecie drużyna Zespołu Szkół Sportowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki o tematyce związanej z zasadami dobrego wychowania, słodycze i drobne upominki. Pozostali uczestnicy również otrzymali drobne upominki i słodycze.
Gratulujemy zwycięzcom, a szkoły zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu dobrych manier.

Poprawiony: poniedziałek, 02 czerwca 2014 09:50

Nowe boisko

Email Drukuj PDF

The player

Materiał filmowy ze strony tvl.pl.

Poprawiony: niedziela, 06 września 2009 20:46

Pasowanie na ucznia

Email Drukuj PDF

14 października 2013 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I połączone z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bernadeta Krug serdecznie powitała przybyłych gości i oddała głos dzieciom - bowiem to one były bohaterami tego spotkania. Po zaprezentowaniu bardzo ciekawej części artystycznej: wierszy, piosenek i tańców integracyjnych, uczniowie z powagą złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Panie Dyrektor B. Krug i Dyrektor I. Kędzierska dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Po części oficjalnej dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie uczniowie ze szkolnego zespołu tańca ludowego przy Pracowni Wychowania przez Sztukę zatańczyli krakowiaka.
Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas I. Pierwszoklasiści otrzymali od wychowawców dyplomy i pamiętniki. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne z tego, że zostały przyjęte do społeczności szkolnej.

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas 4 - 6

Email Drukuj PDF

29 kwietnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas 4 - 6 szkoły podstawowej.
W klasach czwartych pierwsze miejsce zajęła Emilia Osińska z klasy 4b, drugie Jakub Łasiński z klasy 4c, trzecie - Wiktoria Dziedziulo z kl. 4c.
W piątych klasach pierwsze miejsce zajął Łukasz Banderowicz z klasy 5a, drugie Kamila Stankiewicz z klasy 5b, trzecie - Aleksandra Skocka z kl. 5c.
Natomiast klasach szóstych na pierwszym miejscu znalazł się Szymon Buras z klasy 6a, na drugim Maja Górniak z klasy 6b, na trzecim Agata Drozd z kl. 6a oraz Katarzyna Haraś z klasy 6b.
Gratulujemy zwycięzcom!

Poprawiony: sobota, 24 maja 2014 11:09

Strona 19 z 99

Reklama
Reklama