Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Pasowanie na ucznia

Email Drukuj PDF

14 października 2013 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I połączone z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bernadeta Krug serdecznie powitała przybyłych gości i oddała głos dzieciom - bowiem to one były bohaterami tego spotkania. Po zaprezentowaniu bardzo ciekawej części artystycznej: wierszy, piosenek i tańców integracyjnych, uczniowie z powagą złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Panie Dyrektor B. Krug i Dyrektor I. Kędzierska dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Po części oficjalnej dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie uczniowie ze szkolnego zespołu tańca ludowego przy Pracowni Wychowania przez Sztukę zatańczyli krakowiaka.
Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas I. Pierwszoklasiści otrzymali od wychowawców dyplomy i pamiętniki. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne z tego, że zostały przyjęte do społeczności szkolnej.

Jan Paweł II w sercach młodych Polaków

Email Drukuj PDF

Zbliża się 27 kwietnia - dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II. Z tej okazji zorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs: "Jan Paweł II w sercach młodych Polaków".

W konkursie wzięło udział około czterystu uczniów. 25 marca gościliśmy przedstawicieli dwunastu lubińskich szkół.

W ZSI spotkali się: młodzi uczniowie lubińskich gimnazjów, zwycięzcy szkolnych konkursów na prezentację multimedialną; dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych - mali twórcy prac rysunkowych; oraz zdobywcy największej liczby punktów w szkolnych konkursach biograficznych o błogosławionym Janie Pawle II.

Poprawiony: wtorek, 01 kwietnia 2014 19:36 Więcej…

Nowe boisko

Email Drukuj PDF

The player

Materiał filmowy ze strony tvl.pl.

Poprawiony: niedziela, 06 września 2009 20:46

Paraolimpijczycy pożegnali lato

Email Drukuj PDF
9 września 9-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych uczestniczyła w Legnickiej Paraolimpiadzie "Pożegnanie lata", organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Uczniowie: Konrad Jakubowski, Mateusz Łuczkowski, Patryk Paszut, Marcel Potocki, Jan Stępień, Michał Ściśler, Igor Wawrynowicz Damian Wiatrowski i Szymon Wiatrowski, wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych. Z uśmiechem i pomocą sportowców Legnickiej Miedzi mali sportowcy radzili sobie doskonale. Nasza drużyna wróciła z pucharem i dyplomami. Gratulujemy!

"Happy life" - powiedz przemocy "NIE"

Email Drukuj PDF

27 marca uczniowie klas 4, 5 i 6 Zespołu Szkół Integracyjnych wzięli udział w spektaklu profilaktycznym, odnoszącym się do przemocy rówieśniczej. Program był połączony z pracą warsztatową. Celem zajęć było uświadomienie uczniom form przemocy psychicznej, pokazanie sposobów reagowania na nią, umiejętności rozwiązywania konfliktów. Spektakl prowadzony był przez Zespół Artystyczny "Alpmin" z Krakowa.

Poprawiony: wtorek, 01 kwietnia 2014 19:10

Strona 19 z 97

Reklama
Reklama