Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Jesienne wejście na Grzybową Górę

Email Drukuj PDF
24 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej na Grzybowej Górze. Pieszą wędrówkę na trasie Juszowice- Grzybowa Góra- Koźlice poprowadził przewodnik turystyczny. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem oraz udziałem w przygotowanych zabawach i konkursach. Celem rajdu była integracja społeczności szkolnej, budowanie więzi międzypokoleniowych, propagowanie turystyki pieszej oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Organizatorami rajdu były panie Agnieszka Kaczorowska oraz Jadwiga Kaliciak - Pieczyńska. Opiekunem uczniów podczas rajdu był również pan Paweł Chudy.

Bezpieczna droga do szkoły

Email Drukuj PDF
Tradycją stało się, że uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie we wrześniu spotykają się z policjantem. Głównym tematem tej szczególnej lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
Również w tym roku szkolnym, 29 września odbyły się takie zajęcia. Szkołę odwiedził dzielnicowy, który w przystępny sposób omówił zasady obowiązujące pieszych. Poruszane były również inne tematy związane z bezpieczeństwem dzieci. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczki o ruchu drogowym.
To była bardzo pouczająca lekcja, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły

Tradycje Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

4 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie odbył się konkurs "Znam tradycje Świąt Wielkanocnych". Drużyna naszej szkoły w składzie Jagoda Godyń, Weronika Bodziony, Gabriela Żydek i Julia Prętnik zajęła I miejsce! Gratulujemy. Uczennice przygotowała pani Jolanta Mielniczuk.

Foto ze strony ZS nr 3

 

Dzień otwarty szkoły 2014

Email Drukuj PDF

Dzień otwarty szkoły 2014

Wizyta w Muzeum Ziemi Lubińskiej

Email Drukuj PDF

21.09.2016 r. klasa 3a z wychowawczynią p. E. Pacholczyk oraz p. E. Skrzypczyk wybrała się na zwiedzanie Muzeum Ziemi Lubińskiej im. J. Wyżykowskiego. Muzeum znajduje się na terenie spółki KGHM przy Szybie Bolesław. Dyrektor placówki p. M. Owczarek zapoznał uczniów z historią odkrycia miedzi na naszym terenie. Dzieci oglądały przedmioty, sprzęty związane z tradycjami górniczymi, z wydobyciem miedzi i pracą górników oraz urządzenia i maszyny wycofane już z eksploatacji pod ziemią. Największą atrakcją był pobyt w komorze solnej oraz pomieszczeniu, które jest imitacją korytarza górniczego.

 

Strona 19 z 140

Reklama
Reklama