Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Mali malarze dziejów Polski

Email Drukuj PDF

12 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 2a po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Roku Wielkich Polaków w Pracowni Działań Twórczych. Tym razem, w czasie warsztatów poznali życie i dzieła sławnego malarza Jana Matejki. Sprawdzili swoje malarski umiejętności, wykonując w grupach kopie obrazów wielkiego mistrza. Okazało się, że to nie takie proste zadanie, ale dzieci i tak świetnie z nim sobie poradziły. Wyjście zorganizowała pani Elżbieta Godzic.

 

Bezpieczna droga do szkoły

Email Drukuj PDF
Tradycją stało się, że uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie we wrześniu spotykają się z policjantem. Głównym tematem tej szczególnej lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
Również w tym roku szkolnym, 29 września odbyły się takie zajęcia. Szkołę odwiedził dzielnicowy, który w przystępny sposób omówił zasady obowiązujące pieszych. Poruszane były również inne tematy związane z bezpieczeństwem dzieci. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczki o ruchu drogowym.
To była bardzo pouczająca lekcja, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły

Tradycje Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

4 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie odbył się konkurs "Znam tradycje Świąt Wielkanocnych". Drużyna naszej szkoły w składzie Jagoda Godyń, Weronika Bodziony, Gabriela Żydek i Julia Prętnik zajęła I miejsce! Gratulujemy. Uczennice przygotowała pani Jolanta Mielniczuk.

Foto ze strony ZS nr 3

 

Awans do finału konkursu recytatorskiego

Email Drukuj PDF

9 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje rejonowe 61 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych. Nasi utalentowani uczniowie Michał Kubicki z kl. II B (poezja śpiewana) i Mikołaj Stasiak z kl. III B (recytacja) zdobyli nagrody!!! Obaj chłopcy zakwalifikowali się tym samym do finału wojewódzkiego XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych "Pegazik". Wielkie gratulacje!!! Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

 

Dzień otwarty szkoły 2014

Email Drukuj PDF

Dzień otwarty szkoły 2014

Strona 19 z 128

Reklama
Reklama