Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Reklama

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie || Szkoła Podstawowa nr 1 :: Gimnazjum Integracyjne ||

Bezpieczna droga do szkoły

Email Drukuj PDF
Tradycją stało się, że uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie we wrześniu spotykają się z policjantem. Głównym tematem tej szczególnej lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
Również w tym roku szkolnym, 29 września odbyły się takie zajęcia. Szkołę odwiedził dzielnicowy, który w przystępny sposób omówił zasady obowiązujące pieszych. Poruszane były również inne tematy związane z bezpieczeństwem dzieci. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczki o ruchu drogowym.
To była bardzo pouczająca lekcja, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Bezpieczna droga do szkoły

Tradycje Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

4 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Lubinie odbył się konkurs "Znam tradycje Świąt Wielkanocnych". Drużyna naszej szkoły w składzie Jagoda Godyń, Weronika Bodziony, Gabriela Żydek i Julia Prętnik zajęła I miejsce! Gratulujemy. Uczennice przygotowała pani Jolanta Mielniczuk.

Foto ze strony ZS nr 3

 

Dni Brytyjskie w ZSI

Email Drukuj PDF
Od 9 do 13 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dni Brytyjskie. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w licznych konkursach, quizach i maratonach językowych, przygotowywali prezentacje multimedialne, a także wystawy plakatów związane tematycznie z Wyspami Brytyjskimi. Ponadto we wszystkich klasach odbywały się lekcje kulturowe, których celem było zapoznanie uczniów ze zwyczajami i uroczystościami krajów anglojęzycznych. Uczniowie poznawali interesujące miejsca, słynnych Brytyjczyków oraz symbole narodowe. Poza tym w trakcie zajęć otwartych gimnazjaliści z klasy III przedstawili scenkę pt."Audiencja u królowej Elżbiety II", prezentując praktyczną znajomość języka angielskiego. Obserwujący lekcję nauczyciele i rodzice uczniów nagrodzili aktorów wielkimi brawami.

Dzień otwarty szkoły 2014

Email Drukuj PDF

Dzień otwarty szkoły 2014

Piknik artystyczny w WTZ "Promyk" i "Słoneczko"

Email Drukuj PDF
12 maja grupa uczniów z klasy integracyjnej 4b wraz z wychowawczynią panią Dorotą Kurowską uczestniczyła w IV edycji Pikniku Artystycznego "Aleją gwiazd" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Równe szanse" oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej "Promyk" i "Słoneczko" w Lubinie. Tym razem podopieczni i pracownicy warsztatów zaprosili swoich gości do Hollywood, bowiem tematem przewodnim spotkania był film. Przedstawiciele naszej szkoły wylosowali film "Rycerz Króla Artura" i na jego podstawie wykonali piękny plakat filmowy oraz zostali poddani profesjonalnej charakteryzacji. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych, konsumowali amerykańskie hot-dogi oraz otrzymali Oscara za uśmiech i styl! Dziękujemy za fantastyczną gościnę i już nie możemy się doczekać kolejnego pikniku!

Strona 19 z 133

Reklama
Reklama